Българинът претърпя тежко поражение от Гаел Монфис

След вчерашната убедителна победа срещу Стан Варвинка, днес Григор Димитров загуби с 1:6, 2:6 от французина Гаел Монфис в четвъртфинален мач от турнира на клей в Монте Карло.

Срещата на централния корт приключи само за 58 минути, като през цялото време французинът доминираше.

28-годишният Монфис е под номер 18 в световната ранглиста, където Димитров е №11.

Българинът, който е поставен под №9 в основната схема на турнира, стига за втори път (след 2013 г.) до четвъртфиналите на турнира на клей в Монте Карло, който е от сериите "Мастърс 1000".

Досега в турнира Димитров отстрани защитаващия титлата си шампион Стан Вавринка (Швейцария), Фабио Фонини (Италия) и Фернандо Вердаско (Испания).

Вчера Гаел Монфис изненадващо отстрани втория в световната ранглиста и втори в остновната схема на турнира Роджър Федерер.

Източник: Bulevard.bg