За 24 май българските учители трябва да получат бонус между 200 и 300 лв. Това обяви председателят на синдиката на българските учители Янка Такева при откриване на церемонията "Учител на годината", пише "Дарик".
Средствата са част от допълнителната брутна средна работна заплата от около 600 лева, разделена на 3 части - за 24 май, Коледа и за 15 септември. Допълнително възнаграждение ще има за 80% от училищата в страната, както и за 50 на 100 от преподавателите в детските градини, обясни тя.
Такева подчерта, че кметовете на населените места, в които парите за бонуси на преподавателите ... прочети още


