"Трябва да умножим наследниците си. Говорят за планиране на населението, за контрацептиви. Нито едно мюсюлманско семейство не бива да подхожда така. Никой не може да се меси в работата в Бог. Основният дълг тук е на майките". Това заяви турският президент Реджеп Таип Ердоган по време на реч в Истанбул, съобщава Ройтерс.
Изказването му бе посрещнато остро от женски организации и от опозицията в страната.
Речта на Ердоган обаче отново повдига въпроса за правата на жените в южната ни съседка. Ердоган, който идва от крайноконсервативните ... прочети още


