Излязоха и тазгодишните данни от декларациите към Сметната палата на политици, магистрати и висши държавни служители.
Оттам стана ясно, че за миналата година депутатът от ДПС Делян Пеевски е получил внушителните 1,1 млн. лв. само от дивиденти. За пръв път Пеевски декларира, че притежава дял в "Булгартабак". За миналата година е сложил на влог 18 хил. евро, 17 252 долара и 71 294 лв., като източник на средствата са посочени заплати, дарения и дивиденти.
Депутатът от ДПС разполага и с налични 30 хил. лв. А общата сума в декларацията му го поставя в челото на класацията по богатство в ... прочети още


