За най-престижното футболно клубно отличие ще спорят "Барселона" и "Ювентус"

Вторият финалист на тазгодишното издание на Шампионската лига е "Ювентус". Италианците направиха равен 1:1 на Сантяго Бернабеу срещу "Реал" (Мадрид) и ще спорят с "Барселона" за най-престижното футболно клубно отличие.

Първата среща в Торино завърши 2:1 за бианконерите и с общ резултат 3:2, тимът на Масимилиано Алегри продължава напред.

Така 17 години след загубата на Юве от Реал на финала в надпреварата, сега Старта госпожа взе своя реванш.

Въпреки че Реал поведе в резултата след спорна дузпа, реализирана от Кристиано Роналдо през първата част, Юве не се предаде и започна да създава положения. В 57-ата минута, бившият играч на Реал Мадрид Мората изравни резултата. До края на мача Погба и Тевес не успяха да реализират от чиста позиция, но въпреки това бианконерите отстраниха своя съперник. За Реал най-чистото положение бе пропиляно от Гарет Бейл.

Така на 6-и юни в Берлин един срещу друг ще се изправят Барселона и Ювентус.