Американски самолети ще охраняват от днес въздушното ни пространство съвместно с българските военно въздушни сили, съобщава БНТ.
Мисията е мирновременна - инициатива, която беше приета от партньорите от НАТО. Двата F-15 идват изцяло на разноски на САЩ.
Решението за усилване на охраната на въздушното пространство на страната ни от военновъздушните сили на България и на САЩ беше прието от правителството на Република България на 24 август тази година.
В края на август министърът на отбраната Николай Ненчев съобщи за мисията на американските ... прочети още


