"Златните момичета" на художествената гимнастика започнаха годината с първо място, изпреварвайки отколешните си съпернички от Русия на тяхна територия

"Златните момичета" от ансамбъла, предвождани от треньорката Ина Ананиева, спечелиха златния медал в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика "Гран при" в Москва.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова изпълниха без грешки композицията си с два обръча и три чифта бухалки и получиха 17,750 точки, като така излязоха начело със сборна оценка 35,450 точки.

На второ място останаха отколешните им съпернички от Русия, на които дори домакинството не помогна а най-ниско на почетната стълбичка се нареди японският ансамбъл.

В шампионата на отделните уреди от последния ден ансамбълът ни спечели още два медала, но сребърни. Припомни се и силния им старт в турнира, когато бяха оценени със 17,700 точки за съчетанието си с пет ленти.