Националният отбор на България започна европейските квалификации за Франция 2016 отлично, макар и драматично

"Трикольорите" изтръгнаха заслужена победа с 2:1 при гостуването си на Азербайджан пред 10 000 зрители на "Баксел Арена" в Баку, пише Sportal.bg

В герой за "лъвовете" се превърна резервата Венцислав Христов, който донесе успеха в 87-ата минута. Преди това Илиян Мицански откри в 14-ата минута, а Дмитрий Назаров изравни в 54-ата минута с нелеп за нас гол.

"Трикольорите" ще направят поредния си опит да се класират на голям футболен форум. За последно нашият тим игра на Евро 2004 и вече десет години българският запалянко мечтае отново да гледа отбора сред най-големите.

Този път надеждите са големи, а и шансовете за успех също. С новата схема на европейските първенства, която дава шанс и на третите отбори в групите да се класират на финалите, задачата на нашите момчета е далеч по-лесна от досега.

Освен това под ръководството на Любослав Пенев отборът показа признаци на израстване и това е достатъчен повод за оптимизъм, поне преди началото на квалификациите.