Съдията удари рамо на "Стяуа"

Отборът на "Лудогорец" загуби гостуването си в Букурещ. "Стауа" се наложи над българския шампион 1:0 в първия мач между двата тима от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

Срещата се игра пред повече от 50 хиляди на стадион "Арена Национал" в Букурещ, като три хиляди българи бяха дошли да подкрепят "Лудогорец".

Едва няколко минути разделиха "орлите" от равния резултат, като единственото попадение в двубоя бе дело на Чипчиу в 88-ата минута.

Немският рефер Феликс Брих определено даде рамо за победата на "Стяуа". Арбитърът даде в 35-ата минута напълно несъществуваща дузпа в полза на домакините.

Мисиджан и Марселиньо се пробваха през първото време да уцелят вратата на Стяуа, но нямаха шанс.

"Лудогорец" започна второто време доста по-добре от съпреника си. Михаил Александров можеше да вкара първи гол за "орлите" в 48-ата минута, но топката срещна гредата. В 88-ата Чипчиу се възползва от грешка в защитата на разградчани и вкара гол.

Реваншът между двата отбора ще бъде след седмица в София - на 27 август.