Ивелин Попов донесе победата на националите ни след гол с глава в 10-ата минута

Българския национален отбор по футбол победи като домакин отбора на Беларус с 1:0 на националния стадион "Васил Левски". Мачът е част от квалификационния кръг за Световното първенство през 2018 г. в Русия.

Нашите поведоха още в 10-ата минута след гол на Ивелин Попов, който бе точен с глава.

Само 3 минути по-късно Гордейчук стреля опасно, но топката мина на сантиметри от вратата на Стоянов. В 20-ата и Славчев пробва късмета си, но отново в аут. В 32-ата с пропуск се отличи и Кендиш, а само минута по-късно Миланов можеше да удвои за България, но и той не успя. В края на първата част с пропуск се отличи и Маевский.

В 57-ата гостите можеха да изравнят, но Стоянов се справи с удар на Шитов. В 68-ата отново Владо Стоянов трябваше да показва класа и да попречи на Кендиш да изравни. В 85-ата Делев стреля, но право в ръцете на стража на гостите. В края на двубоя Александър Хлеб получи втори жълт и съответно червен картон.

В края на двубоя все пак Беларус вкара гол след изпълнение на корнер, но голът бе отменен заради засада.

България остава на 4-ата позиция с 6 точки. Швеция и Холандия са втори и трети с по 7.

Източник: Football24.bg