Въпреки слабото начало българският тенисист се наложи над Давид Гофен

Григор Димитров се класира на осминафинал на на Откритото първенство на Съединените щати по тенис. Той се наложи над белгиеца Давид Гофен с 0:6, 6:3, 6:4, 6:1. Мачът продължи 141 минути.

Димитров загуби първия си сет на турнира, като за първи път от повече от две години насам отстъпва в сет без да спечели гейм. Въпреки слабото начало обаче, той успя да вземе победата.

Двамата тенисисти се срещат за пръв път в професионалния тенис. Преди това те са играли три мача в турнири от сериите "Челънджър", като като и в трите победител е бил българина.

За място на четвъртфиналите българският тенисист ще спори с №20 сред поставените Гаел Монфис от Франция.

Димитров и Монфис са се срещали два пъти при професионалистите, като имат по един успех. Последният мач между двамата бе спечелен от Димитров.

Монфис отстрани Димитров на Откритото първенство на Съединените щати пред 2011 г. в първия кръг.