Разконцентрирана игра и много грешки доведоха до загубата на Григор Димитров

169-ият тенисист в света Райън Харис изхвърли защитаващия титлата си Григор Димитров от турнира в Акапулко още във втория кръг.

Най-добрият български тенисист не успя да постигне своето след почти два часа игра. Американецът се наложи в първия и третия сет, като накрая общият резултат беше 5:7, 6:4, 0:6.

Грешки и слаба игра

Хардисън взе първия сет със 7:5, възползвайки се от разконцентрираната игра на Димитров и честите му грешки. Във втория обаче българинът се стегна и при 5:4 показа хладнокръвие, взе гейма на нула и изравни резултата.

Третият сет обаче беше изцяло за Харисън, който още от началото дръпна с с 2:0 гейма след две грешки на нашия тенисист. Димитров отпадна физически и това стимулира съперника му. Григор не успя да взе гейм и по този начин Харисън спечели сета със 6:0, а с това и мача с 2:1.

Това е първа загуба за Григор Димитров от съперника за трите им мача до момента. В следващия кръг Харисън ще играе срещу поставения под номер 6 в основната схема хърватин Иво Карлович.