Българският шампион падна с 0:1 от молдовския "Милсами"

Молдовският "Милсами" шокира шампиона на България "Лудогорец" и взе победа в Разград с резултат 0:1 в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Антонюк за гостите в 41-ата минута.

Въпреки че още в самото начало на срещата "Лудогорец" натисна съперника си, нашите не успяха да създадат нищо интересно.

В 30-ата минута вратарят Мицу отрази удари на Мишо Александров и Мисиджан. В 34-ата Кишада стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри над гредата.

В 41-ата минута обаче се стигна до попадение за Милсами. Антонюк се разписа за 1:0.

През втората част картинката не се проени. В 61-ата минута Владислав Стоянов извади сигурен гол след удар с глава на Буд. В 68-ата Саша не успя да засече опасно центриране на Сисиньо. В 85-ата минута Преперица пропусна страхотно положение. Той излезе на стрелкова позиция, но не успя да уцели вратата.

Реваншът е след седмица в Молдова.

Първи официален мач с екипа на разградчани изиграха и четирима играчи - Цветелин Чунчуков, Андрей Препелица, Сисиньо и Лукас Саша.