В безкрайно слаб мач италианците се наложиха над нашите национали с 1:0

Отборът на Италия се наложи над България с минималното 1:0 в мач от Група H на квалификациите за Европейско първенство.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Даниеле де Роси в 6-ата минута от дузпа, отсъдена за изключително глупаво нарушение на Веселин Минев. Де Роси не сгреши от бялата точка, но дузпата бе пребита заради нахлули играчи на домакините в наказателното поле. При втория опит играчът на Рома отново беше точен.

Двата тима завършиха двубоя с по 10 души, след като в 55-ата минута Даниеле Де Роси и Мицански се сблъскаха. Българският нападател настъпи полузащитника, който не му остана длъжен и го ритна.

България остава на 4-тата позиция в групата с 8 точки, докато Италия е 1-ва с 18 точки.