Как се успява в живота - с работа или с късмет? Вижте резултатите от социологическото изследване на "Галъп интернешънъл" относно игрите за пари, в които потъват средно 15 лв. месечно на човек от населението
В живота у нас може да се успее преди всичко с повече късмет - в това са убедени 42% от българите. Все пак повече от половината (53%) са на мнение, че успехът идва с повече работа. Делът на първите обаче не е никак малък и свидетелства за важни народопсихологически особености, качеството на живот на повечето хора в страната, както и за усещането за несправедливост, коментират от "Галъп интернешънъл" данните от своя експресен социологически сондаж по актуални теми от 19-22 април.
На този фон 5% от запитаните твърдят, че редовно играят тото и лотария или посягат към други форми на хазарт. Те се равняват условно на близо 300 хил. души и харчат средно по 43 лв месечно за такъв тип игри.
19%, което прави над 1 млн. души, признават, че играят от време на време и харчат средно по 21 лв. месечно. Играещите много рядко са 33% (над 1,8 млн.) и влагат по 9 лв на месец.
Така общо 57% от запитаните (или над 3 млн.) се оказват играещи, макар и с различна честота, а 43% твърдят, че не играят такива игри. Средно играещите у нас харчат по 15 лв. на месец.
Най-общата калкулация показва, че за такъв тип игри хората явно харчат по около 0,5 млрд. лева на година, изчисляват от "Галъп" - приблизително колкото 5% от ежедневните харчове за хранителни стоки и стоки за бита.
Огромното мнозинство от играещите (86%) свидетелстват, че никога не са печелили сума, която да смятат за значима. Сред останалите се открояват най-вече хора, печелили до 99 лв. За по-големи суми свидетелстват малцина, а само 1% от общо всички запитани в изследването твърдят, че са печелили суми над 5000 лв.
Мнозинство (68%) казват, че не познават човек, който да е спечелил значителна сума. Още повече (81%) смятат, че да се спечели значима сума в такива игри не е лесно. Едва 9% са на обратното мнение, а останалите се колебаят.
Данните свидетелстват, че въпреки немалките нива на социално недоволство общественият разум и предпазливост по-скоро са запазени. На този фон лансираната от вицепремиера Валери Симеонов идея за ограничаване на рекламата на хазарт се възприема добре, заключават от "Галъп интернешънъл".
55% се съгласяват със забрана на рекламата за игрите - но не и на самите игри. 14% са крайни и биха се съгласили дори на забрана за хигрите. 27% искат всичко да остане както досега, а останалите се колебаят.
Източник: "Галъп интернешънъл"
1 Коментар
I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the post and effort! Please keep sharing more such blog. Looking for Essential oils near me? The shop features an impressive range of herbs, teas, skincare products, and more! The owner is exceptionally knowledgeable and provided excellent recommendations.