Бедствено остава положението в Смолян, Кърджали, Лъки, Велинград, Сърница, Гълъбово, Минерални бани, Якоруда и село Ерул в община Трън, информира дежурният в "Гражданска защита".
Над 120 населени места в област Смолян са за пореден ден на тъмно, като някои са без ток още от петък вечерта, информира БНР.
Блокирани са пътища до над 100 родопски села, прекъснати са и комуникации
Областният управител Недялко Славов каза, че ако атмосферните условия позволят, днес ще бъде направен оглед с хеликоптер.
"Към момента са затворени за преминаване "Превала" и "Печинско". За "Превала" алтернативният маршрут е през Пампорово - Стойките, "Печинско" остава затворен, проходим е само за високопроходима техника при спешни случаи.
Сформирани са групи от секачи, мобилизиран е целият ресурс на горското предприятие и лесничействата,
заедно с дърводобивните и дървопреработвателните фирми. Те са насочени организирано по направленията, по които минават роторните снегорини", каза Недялко Славов.
Целият състав на 101-ви Алпийски батальон е включен, като роторният снегорин е на разположение на Община Смолян, заедно с наличната техника и личен състав.
По отношение на ВиК имаме много проблеми поради това, че няма електрозахранване към помпите и много населени места са без водоснабдяване
Осигурен е агрегат от 101-ви Алпийски батальон и е предоставен на разположение на ВиК дружеството. Със заповед на министъра на образованието, понеделник, вторник и сряда са неучебни дни.
Все още десетки селища в Пазарджишка област са без ток и вода. Ситуацията в региона продължава да е тежка, но няма бедстващи. Трудноподвижния терен и близо 5-метровите преспи затрудняват работата на аварийните екипи.
Без ток са селищата във Велинград, Сърница, Ракитово, Брацигово и Батак. Това е основният проблем, каза председателят на кризисния щаб комисар Иван Панайотов.
Към хижа "Смирнески" край Юндола вече е пробит тунел, където трети ден са блокирани 17 туристи, сред тях има и деца
Снощи спасиелните екипи успяха да им доставят храна, вода и агрегат. Блокирани в спортаната база на Белмекен все още са и 40 автомобилни състезатели. Там снежната стена е шест метра. Роторните машини са работели през цялата нощ. 40 екипа са ангажирани с възстановяването на тока. Това се оказва и основният проблем.
За първи път от 25 години насам се късат четири високоволтови електропрода
С възтановяването на тока, обстовката в региона би се нормализирала само в рамките на едно денонощие, категоричен е комисар Иван Панайотов. Затова и усилията са насочени в тази посока. Бедственото положение остава в сила.
Първан Секиранов, директор на дирекция "Оперативни действия" в дирекцията "Пожарна безопасност и защита на населението", обобщи:
"По наша информация в Смолянски регион нещата вървят към подобряване
През нощта са предоставили хранителни продукти в Рудозем. Блокирани хора, вече трети или четвърти ден, са в хижа "Христо Смирненски". Имаме около стотина човека в Белмекен, но те не са бедстващи, имат храна, имат топлина."
Движението по магистрала "Тракия" при разклона за Вакарел е само в аварийните ленти в двете посоки заради катастрофа, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Затворени за движение са проходите "Превала" и "Печинско" заради почистване от сняг и паднали дървета, информират от МВР.
През Предела товарните автомобили трябва да са без ремаркета и полуремаркета
На Пампорово и Рожен е забранено движението на тежкотоварни превозни средства.
В София, където продължава да вали, има закъснения на градския транспорт. От Центъра за градска мобилност уточняват, че колите се движат с до 10 минути закъснение в район "Младост" и по бул."Евлоги Георгиев".
1 Коментар
I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the post and effort! Please keep sharing more such blog. Also feel free to visit may web page check this link Mobile App Development.