The Crown, Star Wars: The Mandalorian, WandaVision и "Историята на прислужницата" имаха по над 20 номинации за 73-тите тв награди. Големите победители, освен "Короната", са "Тед Ласо", "Мер от Ийсттаун", Hacks и шоуто на Джон Оливър
Пандемичната година забави работата по множество филмови продукции, но затварянето вкъщи залепи още повече хора пред малките екрани, а това превърна сериалите в най-хитовия жанр - не само в тв ефира, но и в стрийминг платформите, които продуцират голяма част от новите поредици и ги пускат онлайн (накуп или на час по лъжичка, т.е. ежеседмично).
Виж още: Еми 2020 - тв награди по време на пандемия
Най-многобройните номинации за тв наградите "Еми 2021" получиха точно такива продукции. Например хитовите сериали на "Дисни плюс", които стартираха по-миналата есен с The Mandalorian - първият (но не и последен) игрален Star Wars сериал, а тази година продължават с няколко сериала от киновселената на "Марвъл комикс", които разгръщат драматични събития по света след "Отмъстителите 4: Краят".
Вторият сезон на The Mandalorian беше шампион и по номинации наравно с The Crown (Короната) на "Нетфликс" - по 24. С една по-малко, 23 номинации, пък имаше "УандаВижън", в който двамата Отмъстители от заглавието са семейна двойка, която пресъздава някои от най-популярните американски ситкоми от различните десетилетия в историята на телевизията.
На трето място по брой номинации (21) остана вече награждаваният "Историята на прислужницата" на "Хулу", третата стрийминг платформа на "Дисни" в САЩ заедно със спортната ESPN+.
"Дисни+" обаче получиха признание само в техническите категории: за грим, костюми, сценография, звук и мишунг, визуални ефекти, каскади, операторско майсторство, музика, песен и пр. А кои си тръгнаха с най-много награди от камерната церемония в нощта на 19 срещу 20 септември?
Основно фаворити и на наградите "Златен глобус 2021": "Тед Ласо" на Джейсън Съдейкис при комедийните сериали (4 при общо 20 номинации), "Дамски гамбит" и "Мер от Ийсттаун" с Кейт Уинслет (по 3), Hacks и шоуто на Джон Оливър (по 2) и, разбира се, "Короната" (7), където бяха отличени екранните Елизабет Втора, принц Филип, синът им Чарлз и министър-председателката Маргарет Тачър, което доведе до тотално бяло превъзходство в актьорските категории.
Изключението: Ру Пол при риалити състезанията, който влезе в историята като най-награждавания цветнокож, с вече 11 статуетки за шоуто си Ru Paul's Drag Race, където е не само водещ, но и продуцент.
Ето и пълен списък с наградените и останалите оминирани в основните категории за драматични, комедийни и минисериали (сериали с единствен сезон, т.нар. Limited series), тв филми, риалити програми, тв състезания, токшоута / тв вариете, анимационни предавания:
Драматичен сериал: “The Crown” / Короната (Netflix)
Номинирани бяха още:
“The Boys” (Amazon Prime Video)
“Bridgerton” (Netflix)
“The Handmaid’s Tale” / Историята на прислужницата (Hulu)
“Lovecraft Country” / Страната на Лъвкрафт (HBO)
“The Mandalorian” (Disney Plus)
“Pose” (FX)
“This Is Us” / Това сме ние (NBC)
Комедиен сериал: “Ted Lasso” / Тед Ласо (Apple TV Plus)
Номинирани бяха още:
“Black-ish” (ABC)
“Cobra Kai” (Netflix)
“Emily in Paris” (Netflix)
“Hacks” (HBO Max)
“The Flight Attendant” / Стюардесата (HBO Max)
“The Kominsky Method” / Методът "Комински" (Netflix)
“Pen15” (Hulu)
Минисериал / Сериал с единствен сезон: “The Queen’s Gambit” / Дамски гамбит (Netflix)
Номинирани бяха още:
“Mare of Easttown” / Мер от Ийсттаун (HBO)
“I May Destroy You” / Може и да те съсипя (HBO)
“The Underground Railroad” / Подземната железница (Amazon Prime Video)
“WandaVision” / УандаВижън (Disney Plus)
Актьор с главна роля в драматичен сериал: Джош О'Конър / Josh O’Connor като принц Чарлз в “The Crown”
Номинирани бяха още:
Стърлинг К.Браун / Sterling K. Brown (“This Is Us”)
Джонатан Мейджърс / Jonathan Majors (“Lovecraft Country”)
Реге-Жан Пейдж / Regé-Jean Page (“Bridgerton”)
Били Портър / Billy Porter (“Pose”)
Матю Райс / Matthew Rhys (“Perry Mason” / Пери Мейсън)
Актриса с главна роля в драматичен сериал: Оливия Колман / Olivia Colman като Елизабет Втора в “The Crown”
Номинирани бяха още:
Узо Адуба / Uzo Aduba (“In Treatment” / Психотерапия)
Ема Корин / Emma Corrin (“The Crown”)
Елизабет Мос / Elisabeth Moss (“The Handmaid’s Tale”)
Емджей Родригес / Mj Rodriguez (“Pose”)
Джърни Смолет / Jurnee Smollett (“Lovecraft Country”)
Актьор с главна роля в комедиен сериал: Джейсън Съдейкис / Jason Sudeikis като Тед Ласо в “Ted Lasso”
Номинирани бяха още:
Антъни Андерсън / Anthony Anderson (“Black-ish”)
Майкъл Дъглас / Michael Douglas (“The Kominsky Method”)
Уилям Мейси / William H. Macy (“Shameless” / Безсрамници)
Кенан Томсън / Kenan Thompson (“Kenan” / Кенан)
Актриса с главна роля в комедиен сериал: Джийн Смарт / Jean Smart в “Hacks”
Номинирани бяха още:
Ейди Брайънт (“Shrill”)
Кейли Куоко / Kaley Cuoco (“The Flight Attendant”)
Алисън Джани / Allison Janney (“Mom” / Мама)
Трейси Елис Рос / Tracee Ellis Ross (“Black-ish”)
Актьор с главна роля в минисериал / тв филм: Юън Макгрегър / Ewan McGregor като Холстън в “Halston”
Номинирани бяха още:
Пол Бетани / Paul Bettany (“WandaVision”)
Хю Грант / Hugh Grant (“The Undoing” / Отмяната)
Лин-Мануел Миранда / Lin-Manuel Miranda (“Hamilton” / Хамилтън)
Лесли Одом-младши / Leslie Odom Jr. (“Hamilton”)
Актриса с главна роля в минисериал / тв филм: Кейт Уинслет / Kate Winslet като Мер Шиън в “Мер от Ийсттаун”
Номинирани бяха още:
Синтия Ериво / Cynthia Erivo (“Genius: Aretha” / Геният: Арета)
Елизабет Олсън / Elizabeth Olsen (“WandaVision”)
Аня Тейлър-Джой / Anya Taylor-Joy (“Дамски гамбит”)
Михаела Коул / Michaela Coel (“I May Destroy You”), която също получи статуетката, но като сценарист
Актьор с поддържаща роля в драматичен сериал: Тобайъс Мензис / Tobias Menzies като починалия наскоро принц Филип, херцог на Единбург, в “The Crown”
Номинирани бяха още:
Джанкарло Еспозито / Giancarlo Esposito (“The Mandalorian”)
О. Т. Фагбенъл / O-T Fagbenie (“The Handmaid’s Tale”)
Джон Литгоу / John Lithgow (“Perry Mason”)
Макс Мингела / Max Minghella (“The Handmaid’s Tale”)
Крис Съливан / Chris Sullivan (“This Is Us”)
Брадли Уитфорд / Bradley Whitford (“The Handmaid’s Tale”)
Майкъл К. Уилямс / Michael K. Williams (“Lovecraft Country”), който почина преди две седмици, на 6 септември, едва 54-годишен - и беше последното лице във видеомонтажа In memoriam...
Актриса с поддържаща роля в драматичен сериал: Джилиън Андерсън / Gillian Anderson като Маргарет Тачър в “The Crown”
Номинирани бяха още:
Онжаню Елис / Aunjanue Ellis (“Lovecraft Country”)
Хелена Бонам Картър / Helena Bonham Carter като принцеса Маргарет и Емералд Фенел / Emerald Fennell като Камила Паркър-Боулз (“The Crown”)
Маделин Брюър / Madeline Brewer, Ан Дауд / Ann Dowd, Ивон Страховски / Yvonne Strahovski и Самира Уайли / Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)
Актьор с поддържаща роля в комедиен сериал: Брет Голдстийн / Brett Goldstein в “Ted Lasso”
Номинирани бяха още:
Карл Клемънс-Хопкинс / Carl Clemons-Hopkins (“Hacks”)
Бренсан Хънт / Brendan Hunt, Джеръми Суифт / Jeremy Swift и Ник Мохамед / Nick Mohammed (“Ted Lasso”)
Пол Рийзър / Paul Reiser (“The Kominsky Method”)
Кенан Томсън / Kenan Thompson и Боуен Янг / Bowen Yang (“Saturday Night Live”)
Актриса с поддържаща роля в комедиен сериал: Хана Уодингъм / Hannah Waddingham в “Ted Lasso”
Номинирани бяха още:
Ayde Bryant / Ейди Брайънт, Кейт Маккинън / Kate McKinnon и Сесили Стронг / Cecily Strong (“Saturday Night Live”)
Хана Айнбиндер / Hannah Einbinder (“Hacks”)
Роузи Перес / Rosie Perez (“The Flight Attendant”)
Джуно Темпъл / Juno Temple (“Ted Lasso”)
Актьор с поддържаща роля в минисериал / тв филм: Евън Питърс / Evan Peters в “Мер от Ийсттаун”
Номинирани бяха още:
Томас Броуди Сангстър / Thomas Brodie Sangster (“Дамски гамбит”)
Антъни Рамос / Anthony Ramos, Давийд Дигс / Daveed Diggs и Джонатан Гроф / Jonathan Groff (“Хамилтън”)
Паапа Есиеду / Paapa Essiedu (“I May Destroy You”)
Актриса с поддържаща роля в минисериал / тв филм: Джулиан Никълсън / Julianne Nicholson в “Мер от Ийсттаун”
Номинирани бяха още:
Джийн Смарт / Jean Smart (“Мер от Ийсттаун”)
Рене Елиз Голдсбери / Renée Elise Goldsberry и Филипа Соо / Phillipa Soo (“Хамилтън”)
Катрин Хан / Kathryn Hahn (“WandaVision”)
Моузес Инграм / Moses Ingram (“Дамски гамбит”)
Гост-актьор в драматичен сериал: Кортни Б. Ванс / Courtney B. Vance (“Lovecraft Country”)
Номинирани бяха още:
Дон Чийдъл / Don Cheadle като полк. Джеймс Роудс (“Сокола и Зимния войник”)
Чарлз Данс / Charles Dance като лорд Маунтбатън (“The Crown”)
Тимъти Олифант / Timothy Olyphant и Карл Уедърс / Carl Weathers (“The Mandalorian”)
Гост-актриса в драматичен сериал: Клеър Фой / Claire Foy като младата Елизабет Втора в “The Crown”
Номинирани бяха още:
Алексис Бийдъл / Alexis Bledel и Маккена Грейс / McKenna Grace (“The Handmaid’s Tale”)
Софи Оконедо / Sophie Okonedo (“Ratched” / Сестра Ратчед)
Филиша Рашад / Phylicia Rashad (“This Is Us”)
Гост-актьор в комедиен сериал: Дейв Шапел / Dave Chappelle в “Saturday Night Live”
Номинирани бяха още:
Алек Болдуин / Alec Baldwin, Даниел Калуя / Daniel Kaluuya и Даниел Ливай / Daniel Levy (“Saturday Night Live”)
Морган Фрийман / Morgan Freeman (“The Kominsky Method”)
Гост-актриса в комедиен сериал: Мая Рудолф / Maya Rudolph (като новоизбраната вицепрезидентка на САЩ Камала Харис) в “Saturday Night Live”
Номинирани бяха още:
Кристен Уиг / Kristen Wiig (“Saturday Night Live”)
Джейн Адамс / Jane Adams (“Hacks”)
Иса Рей / Issa Rae и Ивет Никол Браун / Yvette Nicole Brown (“A Black Lady Sketch Show”)
Бернадет Питърс / Bernadette Peters (“Zoey’s Extraordinary Playlist”)
Токшоу тип "вариете": “Last Week Tonight With John Oliver” с Джон Оливър
Номинирани бяха още:
“Conan” с Конан О'Брайън
“The Daily Show With Trevor Noah” с Тревър Ноа
“Jimmy Kimmel Live!” с Джими Кимъл
“The Late Show With Stephen Colbert” със Стивън Колбер
Тв вариете със скечове: “Saturday Night Live”
Номинирано беше още:
“A Black Lady Sketch Show”
Тв вариете - специално издание (на живо): Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand Building Back America Great Again Better 2020 / Изборната нощ със Стивън Колбер (Showtime)
Номинирани бяха още:
Celebrating America – An Inauguration Night Special (множество различни платоформи)
The 63rd Annual Grammy Awards / 63-тите награди "Грами" (CBS)
The Oscars / наградите "Оскар" (ABC)
The Pepsi Super Bowl LV Halftime Show Starring The Weeknd (CBS) / шоуто на полувремето с The Weeknd, Супербоул 2020
Тв вариете - специално издание (на запис): Hamilton (Disney Plus)
Номинирани бяха още:
Bo Burnham: Inside (Netflix)
David Byrne’s American Utopia (HBO)
8:46 – Dave Chappelle (Netflix)
Friends: The Reunion / Приятели: Отново заедно(HBO Max)
A West Wing Special to Benefit When We All Vote (HBO Max)
Анимационно предаване: “Genndy Tartakovsky’s Primal” (Adult Swim)
Номинирани бяха още:
“Big Mouth” (Netflix)
“Bob’s Burgers” (Fox)
“The Simpsons” (Fox)
“South Park: The Pandemic Special” (Comedy Central)
Късометражно анимационно предаване: “Love, Death + Robots” (Netflix)
Номинирани бяха още:
“Maggie Simpson In: The Force Awakens From Its Nap” (Disney)
“Once Upon a Snowman” (Disney Plus)
“Robot Chicken” (Adult Swim)
Тв състезание: “RuPaul’s Drag Race”
Номинирани бяха още:
“The Amazing Race”
“Nailed It!”
“Top Chef”
“The Voice”
Тв филм: “Dolly Parton’s Christmas On The Square” / Коледа на площада с Доли Партън
Номинирани бяха още:
“Oslo” / Осло
“Robin Roberts Presents: Mahalia” / Робин Робъртс представя: Махалия
“Sylvie’s Love” / Любовта на Силви
“Uncle Frank” / Чичо Франк
0 Коментара
Бъди първия коментирал! Вход Регистрация Влез с Facebook