Четвъртфиналните двойки са Полша и Португалия, Уелс и Белгия, Франция и Исландия, Германия и Италия, която отстрани с 2:0 досегашните носители на титлата на Стария континент - Испания. А Англия напуска не само ЕС, но и европейското по футбол

Евро 2016 ще има нов шампион, след като досегашните носители на титлата Испания отстъпиха с 0:2 на Италия, която преди четири години победиха с 4:0 във финала на Евро 2012.

В последния осминафинален мач сензацията Исландия надигра Англия с 2:1.

След първите директни елиминации бяха отстранени още Полша, Северна Ирландия, Хърватия, Ейре, Словакия, Унгария, а в битката останаха и Германия, Франция, Полша, Белгия, Уелс, Португалия.

За още футболни новини - Football24.bg

Румъния, Албания, Русия, Турция, Чехия, Украйна, Швеция и Австрия са осемте отбора, които напуснаха европейското по футбол след мачовете в първата фаза, когато футболни сили като Англия и Испания останаха на второ място в групите си, изпреварени от Уелс и Хърватия.

Трети в своята група завършиха дори Португалия с Кристиано Роналдо, който вкара два гола едва в последния им мач срещу Унгария за равенството 3:3.

С по три гола класацията за голмайстори на първенството след осминафиналите водят Алваро Мората (Испания), Антоан Гузман (Франция) и Гарет Бейл (Уелс). С по два гола напред продължават и Димитри Пайе (Франция), Грациано Пеле (Италия), Нани (Португалия), Якуб Блашчиковски (Полша), Марио Гомес (Германия).

Цялата програма за втората фаза до края на шампионата във Франция, с резултатите, дата, час и канал на излъчване:

25 юни
Първи осминафинал: Швейцария-Полша 5:6 (1:1), 16 ч., БНТ1 / БНТ HD
Втори осминафинал: Уелс-Северна Ирландия 1:1, 19 ч., Диема / Диема спорт 2 / Sport.bnt.bg/euro2016
Трети осминафинал: Хърватия-Португалия 0:1, 22 ч., БНТ1 / БНТ HD

26 юни
Четвърти осминафинал: Франция-Република Ирландия 2:1, 16 ч., Нова / Диема спорт / Sport.bnt.bg/euro2016
Пети осминафинал: Германия-Словакия 3:0, 19 ч., БНТ1 / БНТ HD
Шести осминафинал, 22 ч.: Унгария-Белгия 0:4, Нова / Диема спорт / Sport.bnt.bg/euro2016

27 юни
Седми осминафинал: Италия-Испания 2:0, 19 ч., БНТ1 / БНТ HD
Осми осминафинал: Англия-Исландия 1:2, 22 ч., Нова / Диема спорт / Sport.bnt.bg/euro2016

3 юли
Четвърти четвъртфинал: Франция срещу Исландия, 22 ч., Нова / Диема спорт / sport.bnt.bg