Интересната реклама в списание може да привлече вниманието на читателя, докато той прелиства страниците, но може ли подобна реклама да привлече някого, когато е показана на таблет?

Все по-голямото разнообразие от екрани и формати за показване на реклами може да се окаже истинско маркетингово главоболие. Това се дължи на факта, че все още не е ясно кога и къде поставените на екрана реклами въздействат на потребителите, пише Investor.bg.

Въпреки това новите проучвания показват, че рекламите в списания, разглеждани на таблет, са също толкова ефективни, колкото тези в печатните кампании.

Виж още: Мобилната реклама продължава настъплението си

Скорошно проучване на GfK MRI Starch Advertising Research откри, че рекламите на специалните версии на списанията за таблет привличат също толкова добре вниманието, колкото тези, публикувани във физическото копие.

Компанията е провела онлайн проучване, за да анализира реакциите на потребителите към 28 624 реклами, поставени в 805 списания за таблети, издадени миналата година. Данните са сравнени с тези за печатните издания. Потребителите били запитани дали си спомнят да са прочели някоя реклама и дали са откликнали на реклами, които имат интерактивно функции.

Виж още: Видео маркетингът - новият цар в Мрежата

Най-ефективните реклами в дигиталното издание са били запомнени от повече от 80% от читателите, данни, близки до тези за печатните реклами. Потребителите са откликнали най-много на реклами на домакински продукти и при двата типа реклами.

Според GfK печатните реклами на зеленчукови сокове са имали средно 66% успех в привличането на вниманието. На второ място, с 64%, се нареждат ментовите бонбони, храната, напитките, както и категориите с намаления. Рекламите на супи, жилища, строителни и универсални магазини също имали високи нива на успех.

В дигиталното пространство рекламите на жилища и сгради, както и на универсални магазини, са имали най-висок успех – 64%. Тези категории са следвани от бонбоните, които били запомнени от 63% от потребителите.

Сред респондентите, запомнили поне една реклама от таблетно списание, 62% твърдят, че интерактивните функции на списанието са им помогнали да научат повече за продуктите и услугите, които се рекламират.

Виж още: Как емоциите предизвикват вирусен ефект